איך לשים קונדום? הסבר פשוט וברור

הסבר פשוט וברור איך לשים קונדום – קצר, קל וכיף!
לדמויות חינוכיות – חשוב לדעת את הדברים האלו – גם בשבילנו כי זה רלוונטי לכל גיל, וגם כי הםן שואליםות..
הצעות לדיון בכיתה או בקבוצה מעבר למידע ה”יבש” על אמצעי מניעה:

אנחנו תמיד אוהבים לנצל את ההזדמנות לדבר על דברים חשובים שאי אפשר למצוא בחיפוש בגוגל, כמו “תפקידים” גבריים ונשיים בהקשר הזה, הסכמה ורצון, ועוד. כמה דוגמאות:

  • מי שלא בזוגיות – חשוב מאד לדעת שקונדום הוא האמצעי היחיד שמונע העברת מחלות מין בצורה יעילה. גלולות זה לא מספיק (ולמי שפעיל\ה מינית כדאי להיבדק למחלות מין לפחות פעם בשנה – אפשר בקופ”ח אצל רופא\ת המשפחה או הנשים ומגיל מסויים מותר גם אנונימית במרפאות כמו מרפאת לוינסקי).
  • האם אני סומך על פרטנר\ית לא קבוע\ה שבאמת לא שכחה אף גלולה? שבאמת לא השאיר את הקונדומים בחום באוטו? זו אחריות אישית של כל אחד או אחת לוודא שלא יהיה הריון ושלא להידבק או להדביק במחלת מין
  • מי שבזוגיות – על מי האחריות לאמצעי מניעה? נוצר מן קונצנזוס שקונדומים זה על הבנים וגלולת על הבנות אבל האם זה נכון להתנהל כך? למשל – למה שהעלות הכלכלית תיפול רק על צד אחד ולא תתחלק? או למשל – למה שהבן לא יהיה שותף בתהליך נטילת הגלולות – למשל על ידי תזכורות לבת הזוג בשעה הקבועה שבה היא בד”כ לוקחת?
  • קונדום – זה ידוע היטב שכיום רוב הבנים צורכים פורנו בקביעות כבר בחטיבה וגם הרבה מהבנות נחשפות לתכנים האלו. זה חינוך מיני לכל דבר, פשוט גרוע. בין השאר הםן לומדיםות ממנו שסקס זה בלי קונדום… והרבה בנים לא מוכנים לשים קונדום גם כשבת הזוג מבקשת.
   • חשוב להעצים בנות שזכותן לשמור על הגוף שלהן ושהן לא חייבות סקס לאף אחד – לא רוצה עם קונדום? לא צריך – בכלל (לכתבה מרתקת של שרון אורשלימי מארגון דלת פתוחה שמתארת בין השאר איך נערות נכנסות להריון כי הבן לא מוכן לשים קונדום : לחצו כאן ).
   • חשוב להציף עם הבנים את הנושא – לדבר על הזכות של כל בן או בת להחליט לא רק עם מי הםן שוכביםות אלא גם באילו תנאים.

רוצה להגיב? נשמח לשמוע!