העצמה נשית ויופי בראי האומנות

האמנית הברזילאית קארול רוזטי יצרה סדרה של ציורים מאלפים עם מסרים חיוביים ומעצימים לנשים. היא מדברת על דימוי גוף, על תחושת ערך עצמי, על תחומי עיסוק, על כל מה שבחברה שלנו מקובל לחלק ל”גברי” ו”נשי” או “מקובל” ו”לא מקובל”, ומעודדת נשים להיות מה שהן אוהבות. אנחנו אישית לא מסכימים עם כל מה שנאמר בכל הפוסטרים אבל חושבים שזה פרויקט חשוב ונהדר.

מסרים כאלו מהמבוגרים המשמעותיים בחייהם של ילדים ובני נוער יכולים למתן את ההשפעות ההרסניות של המודלים של יופי, התנהגות וצרכנות שהמדיה עוטפת אותנו בהם ושילדיות ונוער נחשפים אליהם באופן מתמיד.

בדף הפייסבוק של האומנית יש אלבומים עם תרגומים של פוסטרים שלה לשפות רבות – מצורפים לינקים לעמוד שלה ולאלבומים נבחרים – השראה או טריגר לשיחה הבאה עם הבן, הבת, הכיתה או הקבוצה.

אפשר לדבר על מה שמתואר בפוסטר – לברר את העמדות של הילדים\ות לגבי זה, אם הם היו רוצים\ות לעשות את זה בעצמם\ן ואם כן או לא – למה, איך היו מגיביםות אם חבר\ה היה\היתה עושה את זה, למה לדעתם\ן זה לא מקובל חברתית ואם זה צריך להיות.

ניתן להשלים עם הסרטון שלנו על מגדר שמדבר על הבדלים מגדריים שמוכתבים חברתית אבל לא הכרחיים ומגבילים את היכולת שלנו להתבטא ולהתנסות בתחומים שונים. לינק לפוסט עם הסרטון אחרי הלינקים לאלבומים של רוזטי.

אלבום פייסבוק עם כל הפוסטרים באנגלית – מכיל הכי הרבה פוסטרים

אלבום פייסבוק עם כל הפוסטרים בעברית – יש רק 13

אלבום פייסבוק עם כל הפוסטרים ברוסית

אלבום פייסבוק עם כל הפוסטרים בערבית

כל אלבומי הפייסבוק של האמנית כולל האלבומים של הפרוייקט הזה בשלל שפות

לינק לסרטון המקור שלנו על מגדר

רוצה להגיב? נשמח לשמוע!