מונולוג על הואגינה

ד”ר ליאור ברוך מציגה ב Livriuta( לבריאותה), בלוג הרפואה הפמיניסטי שלה, פרוייקט אמנות שתיעד מאות צורות שונות של פותות. הפרוייקט הייחודי הזה יכול להיות כלי שימושי לשיחה כנה ופתוחה על נשיות, דימוי גוף ומיניות.
שאלות לדיון:
*בושה סביב הגוף ואיברי המין: נערות ונשים רבות חשות בושה, אשר מתחילה עוד בילדות, סביב איברן מינן. בעוד שברור כי לבנים יש בולבול, הכינויים השונים והמתיילדים הניתנים לפות (פיפי, פושפוש,פישפיש) משדרים לילדות שמדובר בנושא מביך, מרוחק, שאסור לדבר עליו באופן ישיר.
* איך פות אמור להיראות?: נערות רבות נסמכות על האינטרנט כמקור המידע היחידי. שם, הן
נחשפות לאיברי מין שנראים בצורה מאוד ספציפית. אז איך פות אמור להיראות? ואילו שינויים עוברים אברי המין במהלך ההתבגרות? חשוב לדבר על כך, כיוון שרבות מרגישות שהפות שלהם “לא נורמלי”, “מגעיל” או “מוזר”, עד למצב קיצוני, בו לא רק הורדת שיער אלא גם התופעה של ניתוחים פלסטיים ל”עיצוב” הפות מתפשטת בעולם, ומסתבר שכיום גם ילדות צעירות מאוד מבקשות לערוך אותו.
* שינויים גופניים: בגיל ההתבגרות הגוף משתנה: צומח שיער, השדיים גדלים, וגם הפות משנה את צורתו.  אפשר וכדאי לשוחח איתן על תחושותיהן לקראת ובזמן השינויים הגופניים, ולהבהיר להן כי בדומה לעיניים, אף או כל איבר אחר, גם איברי המין יכולים להראות שונה מעט אצל כל אחת.
קישור לכתבה המלאה מאת ד”ר ליאור ברוך:

רוצה להגיב? נשמח לשמוע!